Hallituksen tehtävät ja vastuut -koulutus

Satakunnan yhteisökeskus järjestää vapaaehtoisvoimin toimiville yhdistyksille maksuttoman Hallituksen tehtävät ja vastuut-koulutuksen ke 27.3.2024 klo 17-18 etäyhteydellä (Teams).

Satakunnan yhteisökeskus järjestää vapaaehtoisvoimin toimiville yhdistyksille maksuttoman Hallituksen tehtävät ja vastuut-koulutuksen ke 27.3.2024 klo 17-18 etäyhteydellä (Teams). 

Koulutuksen sisältö:
Mistä yhdistyksen hallitus vastaa? Mitkä ovat hallituksen tosiasialliset velvoitteet? Kenelle hallitus on todellisuudessa vastuussa toiminnastaan ja päätöksistään? Omaksu vastuullisuutta hallitustyöskentelyysi! Tunnin tehokkaassa koulutuksessa saat intoa ja oppia yhdistyksen laadukkaaseen hallitustyöskentelyyn. 

Tietoa kouluttajasta:
Kouluttajana toimii Arto Bäckström. Arto on yhdistyshallintoon ja järjestöjohtamiseen erikoistunut kokenut asiantuntija, jolla on kokemusta hyvin erilaisten järjestöjen johtamisesta ja kehittämisestä niin puheenjohtajan, hallituksen jäsenen, työntekijän kuin konsultinkin roolista käsin. 

Koulutukseen ilmoittautuminen:
Ilmoittaudu mukaan viimeistään 18.3.2024 ilmoittautumislomakkeella: https://link.webropol.com/s/hallitustyoskentely

Ilmoittautuneille lähetetään osallistumislinkki muutama päivä ennen tilaisuutta.