Yhteystiedot Leader Ravakka

Huom! Olemme muuttaneet. Uusi toimistomme löytyy Uudestakaupungista, osoitteesta Koulukatu 7. Sisäänkäynti rakennuksen pohjoispäädystä VPK:n talon ja Koulukatu 7 välistä. Toimistomme on rakennuksen kolmannessa kerroksessa.

Ulla Kallio sinisen puutalon edessä

Ulla Kallio

Toiminnanjohtaja

044 0344345
ulla.kallio@ravakka.fi

Hallinto
Yritystuet ja yritysryhmähankkeet, alueiden väliset hankkeet

Juuliska Seikola

Kehittämispäällikkö

044 7929001
juuliska.seikola@ravakka.fi

Kansainväliset asiat, tuleva ohjelmakausi, NuorisoLeader ja yhdistysten hankkeet

Tuuli Jansson kuvassa keltaisessa paidassa

Tuuli Jansson

Yhteisö- ja ympäristökoordinaattori

044 7929007
tuuli.jansson@ravakka.fi

Neuvontaa kestävän kehityksen edistämisessä sekä kylien kehittämisessä

Mika Halttu

Mika Halttu

Kalatalousaktivaattori

044 7929002
mika.halttu@ravakka.fi

Kala-Leader
Hankeneuvontaa kalastusyrittäjille, kalastus- ja kalataloushankkeet

Jouko Parviainen

Jouko Parviainen

Hankekoordinaattori

044 7291302
jouko.parviainen@ravakka.fi

Outdoor Leader -hanke
Luonto- ja retkikohteiden ylläpitäjien verkosto

Tiina Saaresranta

Hankekoordinaattori

044 7929005
tiina.saaresranta@ravakka.fi

EkoTeko-hanke

Minna Kivimäki

Hankekoordinaattori

044 7929008
minna.kivimaki@ravakka.fi

Smart Villages ja Echoes -hankkeet

Mimmi Virtanen

Mimmi Virtanen

Viestintäkoordinaattori

044 7929000
mimmi.virtanen@ravakka.fi

Viestintä

Heidi Jaakkola

Hankeneuvoja

044 7929004
heidi.jaakkola@ravakka.fi

Taloushallinto, hanke- ja maksatusneuvonta

Sara Mäkinen

Hanketyöntekijä

0500 5975 40
sara.makinen@ravakka.fi

Opportunities for young people -hanke

Katri Mäenpää

Tiedottaja

044 973 3416
katri.maenpaa@pyhajarviseutu.fi

Satakunnan Leader-ryhmien yhteinen viestintä

Janica Vilen

Janica Vilen

Tiedottaja

044 0630630
janica.vilen@haloomaaseutu.fi

Varsinais-Suomen Leader-ryhmien yhteinen viestintä

Leader Ravakan hallitus

Leader Ravakan paikallisista ihmisistä koostuva hallitus käsittelee ja päättää rahoitettavat hankkeet. Vaikka yhdistyksen käytännön työtä tekee henkilökunta toiminnanjohtajan johdolla, hallitus ohjaa Ravakan toiminnan suuntaa sekä seuraa hankkeiden ja strategian toteutumista. Hallitus kokoustaa noin 10 kertaa vuodessa.

Maaseudun kehittämisyhdistys Ravakka ry

Koulukatu 7
23500 UUSIKAUPUNKI

Toimisto sijaitsee 3. kerroksessa ja sinne pääsee hissillä. Pyydämme sopimaan tapaamiset etukäteen henkilökunnan kanssa. Päivystävä neuvontapuhelinnumero on 0440 344345.

Siirrymme vähitellen verkkolaskutukseen

Maaseudun kehittämisyhdistys Ravakka lopettaa vähitellen paperisten laskujen vastaanoton. Verkkolaskuosoitteemme on FI7352110320037843, välittäjätunnus OKOYFIHH ja Y-tunnuksemme 1108653-2.

Toistaiseksi laskun voi lähettää myös sähköpostitse: toimisto(at)ravakka.fi

#Somesta

function translateJuicer() { jQuery('.j-paginate').text("Lataa lisää") }