Yhteystiedot Leader Ravakka

Huom! Olemme muuttaneet. Uusi toimistomme löytyy Uudestakaupungista, osoitteesta Koulukatu 7. Sisäänkäynti rakennuksen pohjoispäädystä VPK:n talon ja Koulukatu 7 välistä. Toimistomme on rakennuksen kolmannessa kerroksessa.

Ulla Kallio

Toiminnanjohtaja

0440344345
ulla.kallio@ravakka.fi

Hallinto
Yritystuet ja yritysryhmähankkeet, alueiden väliset hankkeet

Juuliska Seikola

Kehittämispäällikkö

044 7929001
juuliska.seikola@ravakka.fi

Yhdistysten hankkeet, kansainväliset asiat, NuorisoLeader, tuleva ohjelmakausi

Tuuli Jansson kuvassa keltaisessa paidassa

Tuuli Jansson

Yhteisö- ja ympäristökoordinaattori

044 7929007
tuuli.jansson@ravakka.fi

Neuvontaa kestävän kehityksen edistämisessä sekä kylien kehittämisessä

Mika Halttu

Mika Halttu

Kalatalousaktivaattori

044 792 9002
mika.halttu@ravakka.fi

Kala-Leader
Hankeneuvontaa kalastusyrittäjille, kalastus- ja kalataloushankkeet

Jouko Parviainen

Jouko Parviainen

Hankekoordinaattori

044 7291302
jouko.parviainen@ravakka.fi

Outdoor Leader -hanke
Luonto- ja retkikohteiden ylläpitäjien verkosto

Piirroskartta Leader Ravakan alueesta

Tiina Saaresranta

Hankekoordinaattori

044 7929005
tiina.saaresranta@varsinhyva.fi

EkoTeko-hanke

Minna Kivimäki

Hankekoordinaattori

0447929008

minna.kivimaki@ravakka.fi

Smart Villages ja Echoes -hankkeet

Mimmi Virtanen

Mimmi Virtanen

Viestintäkoordinaattori

044 7929000
mimmi.virtanen@ravakka.fi

Viestintä

Susanna Laurell

Susanna Laurell

Taloushallinnon assistentti


susanna.laurell@ravakka.fi

Janica Vilen

Janica Vilen

Tiedottaja

044 0630 630
janica.vilen@haloomaaseutu.fi

Varsinais-Suomen Leader-ryhmien yhteinen viestintä

Iida Pakkanen

Iida Pakkanen

Tiedottaja

044 973 3416
iida.pakkanen@pyhajarviseutu.fi

Satakunnan Leader-ryhmien yhteinen viestintä

Piirroskartta Leader Ravakan alueesta

Saija Mustaniemi

Hankekoordinaattori

044 710 9801
saija.mustaniemi@samk.fi

Echoes -hanke

Leader Ravakan hallitus

Leader Ravakan paikallisista ihmisistä koostuva hallitus käsittelee ja päättää rahoitettavat hankkeet. Vaikka yhdistyksen käytännön työtä tekee henkilökunta toiminnanjohtajan johdolla, hallitus ohjaa Ravakan toiminnan suuntaa sekä seuraa hankkeiden ja strategian toteutumista. Hallitus kokoustaa noin 10 kertaa vuodessa.

Maaseudun kehittämisyhdistys Ravakka ry

Koulukatu 7
23500 UUSIKAUPUNKI

Toimisto sijaitsee 3. kerroksessa ja sinne pääsee hissillä. Pyydämme sopimaan tapaamiset etukäteen henkilökunnan kanssa. Päivystävä neuvontapuhelinnumero on 0440 344345.

Siirrymme vähitellen verkkolaskutukseen

Maaseudun kehittämisyhdistys Ravakka lopettaa vähitellen paperisten laskujen vastaanoton. Verkkolaskuosoitteemme on FI7352110320037843, välittäjätunnus OKOYFIHH ja Y-tunnuksemme 1108653-2.

Toistaiseksi laskun voi lähettää myös sähköpostitse: toimisto(at)ravakka.fi

#Somesta

function translateJuicer() { jQuery('.j-paginate').text("Lataa lisää") }